Archyvai

„Bix“ siela koncerto publiką vedė iš proto

Šeštadienį klubą „Tamsta“ sudrebino Lietuvos scenos legenda tapusi grupė „Bix“.  Laiko ir ausų patikrinta grupė turi pakankamai jėgų tiesiog išvesti publiką iš proto.

Tuo neleido suabejoti  energingai į sceną žengęs „Bix“ siela – Saulius Urbonavičius-Samas, iškart suburdamas aplink save šokančius gerbėjus, o visą salę priversdamas uždainuoti kartu į atmintį ne vienam įstrigusias dainas.

„Šiandien naujų dainų negrosime“, – pareiškė grupės lyderis, o susirinkę alternatyvaus roko grupės gerbėjai į šalį metė megztinius, prasisagstė marškinėlius ir šėlo kartu su energijos nestokojančiu Samu.

Kolektyvo lyderis su muzikantų būriu susirinkusiems vieną po kitos dovanojo senas gerbėjų pripažintas dainas. Publika visai įsisiautėjo, kai grupės siela paragino visus šokti ir pats nušoko nuo scenos, įsiliedamas į minią.

„Žiūriu jau užmigt baigiat, kelkitės!“, – grįžęs po trumpos pertraukėlės klubo svečiams sušuko Samas ir publika pagal gerai žinomas dainas akimirksniu ėmė vėl šėlti su savo dievaičiu.

Kiek vėliau grupės siela kreipėsi į merginas: „Va čia prašysiu panų padainuoti priedainį. Iškart suprasite, todėl nemokau iš anksto nieko“, – šyptelėjo Samas. Iš tiesų priedainis paprastas – dailiosios lyties atstovėms tereikėjo visa gerkle garsiai rėkti – „Wo-o-o-ors“.

Atėjo eilė sudainuoti ir „Kas iš to?“ – šios dainos žodžius greičiausiai mokėjo kiekvienas šeštadienio vakarą leidęs „Tamstoje“. Po dar vienos  filosofinės dainos – „S.V.M.“, Samas duoklę atidavė ir mylimai tėvynei, užtraukęs „Shalom Lietuva“.Neapsieita ir be klasikinės dainos apie klasikinę lietuvišką meilę. Beje, per šią dainą („Kiaulė“) Samas tradiciškai papasakojo gerbėjams jau ne kartą girdėtą, tačiau kaskart vis kitaip suskambantį, anekdotą apie kiaulę.

Koncerto pabaigoje nuskambėjo, ko gero, antrasis Lietuvos himnas. „Mes tikim dievais“ dainavo kone visa salė, o po dainos garsiais šaukė „Pakartot“.

„Jis pavogė mano paną, nudžiovė tiesiai iš panosės ir visą naktį restorane ji graužė jam koją“, – į sceną trumpam grįžęs Samas su „Vagim“ abejingų nepaliko.Prieš daugiau kaip 20 metų energingi ir roko „draivo“ kupini septyni vyrukai akimirksniu išpopuliarėjo ir tapo savo žanro – alternatyvaus roko – flagmanais.
Pradėję nuo gimtųjų Šiaulių salių, vėliau užkariavę visos Lietuvos sales ir stadionus bei aikštes, taip pat užėmę ir laisvų radijo stočių eterį, grupė „Bix“ įsiveržė į atrodytų perpildytą Vakarų rinką: dažni koncertai Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Čekijoje,  Slovakijoje, Beneliukso, Skandinavijos šalyse bei JAV.
Kad ir kur bekoncertuotų „Bix“ susilaukė šilto publikos sutikimo ir palaikymo. Tai – grupė, kuri atrodo yra gimusi scenoje. Viename Vokietijos klubų vyrukai grojo su tada dar neišgarsėjusia amerikiečių roko grupe „Nirvana“.

 

Kristina Aksamitaitė

Nuotraukos ir informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.