Pagrindinis    Baltijos dienos šventėje Stokholme Lietuvai atstovaus choras „Pro musica“

Šeštadienį, gegužės 26 d., Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ lietuvių kompozitorių kūriniais papildys Baltijos dienos šventę Stokholme. Tai jau tradicija tapęs renginys, kasmet suburiantis trijų Baltijos valstybių piliečius, gyvenančius Švedijoje ir kolektyvus iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos.

Šiemet Skansene, Švedijos liaudies ir tradicijų muziejuje po atviru dangumi, vykstanti šventė ypatinga – visos trys šalys mini valstybingumo atkūrimo šimtmečius. Renginyje dalyvaus ir kalbas sakys trijų Baltijos šalių ir Švedijos užsienio reikalų ministrai, Stokholmo miesto tarybos pirmininkė, muziejaus direktorius.

Į renginį choras „Pro musica“ atveža kūrinius, kurie skambės ir Šimtmečio dainų šventėje liepos 6 d. „Į koncertą vykstame pakiliai nusiteikę su gražiausia Dainų šventės repertuaro rinktine, nes šis renginys, kaip ir mūsų šventė, vyks po atviru dangumi, joje dalyvaus ir Švedijoje gyvenančių lietuvių kolektyvai, tad Šimtmečio dainų šventės emociją švedams perduoti, manome, pavyks“, – įsitikinusi „Pro musica“ choro vadovė Rasa Gelgotienė.
Chorui tai jau antras valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas. Vasario 16-ąją „Pro musica“ kartu su kitais Vilniaus universiteto chorais trijų Baltijos šalių himnus giedojo iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje.
Vilniaus universiteto kolektyvas „Pro musica“ dažnai kviečiamas atstovauti Lietuvai svarbiuose tarptautiniuose renginiuose ir forumuose. 2009 m. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penktųjų metinių ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga kolektyvas Briuselio karališkoje konservatorijoje surengė M. K. Čiurlionio kūrybai skirtą koncertą. 2013 m. Lietuvos chorinę kultūrą šalies diplomatinėse atstovybėse pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu.

Daugiau informacijos:
Rasa Gelgotienė
VU chorų vadovė
861570810

Susiję straipsniai