Archyvai

Atsipūsti po ilgųjų švenčių kvies džiazuojantis „Woo“ pirmadienis

Besirengdamas ilgajam savaitgaliui klubas „Woo“ žengia tris žingsnius į priekį. Po ilgų švenčių išaušusį pirmadienį, birželio 28 d. “Woo” lankytojų ausis ir sielas tradiciškai liūliuos pirmadieninis “Woo Jazz Sessions” vakaras.

Šį kartą džiazuojančiame “Woo” pirmadienyje svečiuosis vienas žinomiausių Pabaltijo bendų “DP Trio” iš Rygos su jo įkūrėju ir siela Deniss Pashkevich priešakyje.

Šimtadarbis latvių džiazmenas D. Pashkevich save vadinantis profesionaliu laisvamaniu, groja fleita ir saksofonu, prodiusuoja ne vieną džiazo grupę, daugelyje jų groja, dirba muzikos pedagogu paties įkurtoje muzikos meno mokykloje, yra Rygos džiazo klubo „Sunny Terrace“ meno vadovas ir dar sukasi dar šimtas vienoje veikloje, vienaip ar kitaip susijusioje su „visuo tuo džiazu“.

Pabaltijyje ir šiaurės šalyse Deniss kaip solistas bei su įvairiais paties suformuotais džiazo bendais šokdino daugelio didžiausių džiazo festivalių lankytojus – nuo Klaipėdos ir Birštono džiazo festivalių Lietuvoje iki Jazz Globus Izraelyje ar Jazz House Kopenhagoje.

John‘o Coltrain‘o muzikinės išraiškos tradiciją išpažįstantis atlikėjas sako, kad muzika pirmų pirmiausia yra universali kalba. „Muzika suteikia žmonėms laisvę būti savimi, nepaisant tautybės ar kultūrinių skirtumų“, – tvirtina Deniss.

Pošventinį pirmadienį klube „Woo“ Deniss su „DP Trio“ muzikantais Stanislav Judin ir Artis Orubs žada išjudinti iki stichiškos improvizacijų sesijos, kuomet vakarui įsibėgėjus į sceną galės lipti kiekvienas, pajutęs džiazą ore.

Primename, birželio 28 dieną, pirmadienį tradicinį „Woo Jazz Sessions“ vakarą įsiūbuos kaip visuomet gyvas, ir kaip visuomet nenuspėjamas pasirodymas – šį kartą visa džiazuojanti Ryga viename Deniss Pashkevich trio.