Archyvai

Artotekos vienerių metų gimtadienis sausio 9 dieną

Artoteka – lygiai prieš metus Vilniaus senamiestyje duris atvėrusi meno erdvė kiekvieno saviraiškai ir kūrybai.

Artotekos tikslas – suvienyti žmones, kurie svajojo, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių, ar laiko stokos nespėjo savyje atrasti kūrybinės gyslelės, arba nujaučia, kad galėtų kurti ir norėtų pabandyti, bet nežino kaip, kur ir su kuo tai gali padaryti. Čia vyksta beveik dvidešimt įvairių meno krypčių kūrybinių dirbtuvių suaugusiems, į kurias registracija vyksta nuolat.

Čia šalia žinomų meno dirbtuvių, tokių kaip dekupažas, vilnos vėlimas, keramika, grafika, smalsuoliai kviečiami išmėginti ir egzotiškąjį ebru (tapybą ant vandens paviršiaus) ar stiklo papuošalų gamybos dirbtuves. Bonsai (dekoratyvinių medelių formavimo užsiėmimai), aitvarų, batikos, origami ir rankų darbo lėlių dirbtuvės skirtos itin kruopštiems ir kantriems žmonėms, o norintiems atsipalaiduoti Artoteka gilintis į tapybos ant šilko subtilybes, mokytis kaligrafijos, ar knygrišybos meno. Mėgstantiems judrų laisvalaikį rekomenduojama kontaktinė improvizacija, žongliravimas ar pantomimos pamokos. O turintiems lakią vaizduotę ir mėgstantiems iššūkius čia siūloma išbandyti perkusijos ir ritmo ar 4D skulptūros dirbtuves, čia ne tik eksperimentuosite su savo kūnu bei jus supančiais daiktais, kursite personažus ir istorijas, bet kartu įsitikinsite, kad kūryba neturi ribų ir sąlygų. Nuo sausio š.m. sausio mėnesio Artotekoje atsirado fotografijos dirbtuvės – tai keturių fotografijos užsiėmimų ciklas su kūrybine praktika fotografijos studijoje „EliteFoto“.

Dauguma dirbtuvių paremtos „apskrito stalo“ principu. Jaukioje, draugiškoje atmosferoje dalyviai kuria nedidelėse grupėse, o dirbtuves vedantis menininkas kiekvienam skiria dėmesį, konsultuoja, atsižvelgia į poreikius, atsako į rūpimus klausimus. Kūrybinės dirbtuvės – tai puiki galimybė patirti kūrybos proceso džiaugsmą, išlaisvinti energiją, įgyti naują patirtį, keisti požiūrį į problemas bei prasmingai atsipalaiduoti saugioje bendraminčių grupėje. Čia skatinamas kūrybiškumas, fantazija, vaizduotė, lavinamas kompozicijos pojūtis, spalviniai įgūdžiai, sugebėjimas improvizuoti, nevaržomai kurti.

Renginio laikas: š.m. sausio 9 d. sekmadienį 19 val.

Renginio programa:

~ 19:00 Atveriame duris: trumpas Artotekos pristatymas.

~ 19:30 Origami staigmena

~ 19:50 Artotekos atidarymo šventės filmuko peržiūra.

~ 20:00 Tomas Dobrovolskis: perkusijos sesija

~ 20:30 Jing’a’ling gyvo garso koncertas 

Renginio metu veiks Artotekoje kūrybines dirbtuves vedančių menininkų darbų paroda.

Bus daug šypsenų ir vaišių.

Įėjimas nekainuoja.

Mus rasite: A. Strazdelio g. 1, Vilnius (iš Šv. Dvasios g. pusės / šalia gyvos muzikos klubo „Tamsta“)