Archyvai

Artėjant Zuikio metams – baigiamieji „Zuikio Pleibojaus“ spektakliai

Praėjusiais metais anšlaginiais spektakliais savo muzikinę utopiją „Zuikis Pleibojus“ pristačiusi grupė „Antis“ jau kitą savaitgalį, gruodžio 19-20 dienomis, surengs du baigiamuosius šio kūrinio spektaklius, kurie vyks Lietuvos rusų dramos teatre, Vilniuje.

Grupės lyderio Algirdo Kaušpėdo teigimu, artėjant 2011-iems Zuikio metams šie spektakliai įgauna naujų spalvų ir bus pakiliai pabaigti. Tuo labiau, kad „Zuikio Pleibojaus“ kūrybinė grupė švenčia ir daugiau reikšmingų įvykių – prieš kelias dienas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais tapo šios muzikinės utopijos kompozitorius, grupės „Antis“ narys Vaclovas Augustinas ir libreto vyriausiasis redaktorius rašytojas Rolandas Rastauskas. 2003 metais nacionalinę kultūros ir meno premiją yra gavęs ir šio spektaklio režisierius Jonas Vaitkus.

„Muzikinė utopija „Zuikis Pleibojus“ yra gyva, įsikūnijusi „Anties“ svajonė. Keista, bet tik dabar, prabėgus dvidešimt penkeriems metams po gimimo, „Antis“ pagaliau subrendo. Dar niekada „Antis“ nebuvo tokia išbalansuota ir skani! Matyt ir muzikinei grupei, kaip geram vynui, reikia daug meilės, kūrybos ir laiko“, – sakė Algirdas Kaušpėdas.

„Anties“ muzikantai kartu su vokaline grupe „Kivi“ ir kitais dalyviais iki šiol publikai atliko vienuolika „Zuikio Pleibojaus“ spektaklių. Praėjusių metų gruodžio-šių metų vasario mėnesiais įvyko dešimt spektaklių Lietuvos rusų dramos teatre, o birželio mėnesį šį spektaklį pamatė festivalio „Be2gether“ žiūrovai. Iš viso spektaklyje apsilankė per 6 000 žiūrovų. Šios muzikinės utopijos ištraukas galima pamatyti interneto svetainėje www.antis.lt „Media“ skyrelyje.

Rinktinės „Zuikio Pleibojaus“ dainos, tarp kurių yra ir radijo stotyse nuskambėję kūriniai „Aš pasitaisysiu“ ir „Sparnai“, yra išleistos kompaktinėje ir vinilo plokštelėse. Grupės 25-erių metų jubiliejų minintis „Zuikis Pleibojus“ yra antroji po albumo „Ančių dainos“ „Anties“ paruošta nauja muzikinė programa nuo tada, kai grupė sugrįžo į sceną 2007 metais.

Daina „Sparnai“ – ištrauka iš spektaklio „Zuikis Pleibojus“:

Spektaklio „Zuikis Pleibojus“ fotogalerija internete:

 

Nuotraukos: Tado Stackevičiaus