Archyvai

„Âme“, Dimlite ir Peter Digital Orchestra rugsėjo 16-ąją iškylaus Vilniaus Vingio parke

Atsisveikinus su vasaros festivaliais ir grįžus į sostinę naujas Vilniaus naktinio gyvenimo sezonas startuos iškart keturgubai. Rugsėjo 16-ąją Vingio parke miesto festivalį „Midnight Picnic“ rengia jėgas suvieniję vieni stipriausių ir aktyviausių lietuviškos elektroninės scenos dalyvių. Į pikniką jie pasikvietė net kelis įdomius ir nevienadienius užsienio atlikėjus – „Âme“, Dimlite, Peter Digital Orchestra bei beatbox meistrą Felix Zenger.

 

„Midnight Picnic“ organizacinis komitetas išties nevienalytis. Tai – aktualios elektronikos kūrėjai ir leidėjai bei renginių organizatoriai „Silence“, daugiatūkstantinį alternatyvios muzikos ir meno festivalį pajūryje „Satta Outside“ rengiantis kultinis sostinės baras „Satta“, rytdienos elektroniką visam pasauliui transliuojantys ir Vilnių šokdinantys „Mondayjazz“ bei hiphopo aukso amžiui dedikuota įvykių serija „Senoji Mokykla“.

 

Trijose scenose – gyva Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos elektronika ir suomiškas balsas

Lietuvoje jau keliskart DJ setus sukęs Vokietijos projektas „Âme“ nuo praėjusių metu visame pasaulyje pristato naują gyvų pasirodymų koncepciją, kurią pagaliau išgirs ir vilniečiai. Deep house leidybinės kompanijos „Innervisions“ įkūrėjai prieš keletą metų pribloškė hitu „Rej“, sėkmingai sielos elektroninėje muzikoje paieškas tęsia dviese bei bendradarbiaudami su kolegomis Henrik Schwarz ir Dixon. Šią vasarą gilaus skambesio renginiai retai apsieidavo be „Âme“ ir afrikiečių „Amampondo“ epo „Ku Kunjani“.

 

Šveicarų beats scenos ryškuolis Dimlite ne be „Mondayjazz“ pagalbos Lietuvoje taip pat yra palikęs ne vieną sužeistą protą ir širdį. Nekoncentruotai ir neapibrėžtai, tačiau melodingai ir visuomet iš širdies kuriantis atlikėjas į Vilnių drauge atsiskraidins ir būgnininką, tad melomanų ausines plėšanti naujoji jo kūryba Vingio parke suskambės dar smarkiau.

 

Keletą veidų turintis prancūzas Peter Digital Orchestra pastarąjį pristato kaip rėksmingiausią tiek muzikoje, tiek šios išraiškoje. Ūsais ir kaklaraiščiu pasidabinęs šoumenas „Juicy Lady“ daugiau nei mintinai mokantiems vilniečiams taip pat pristatys visiškai naujus, dar tik pakeliui į lentynas esančius, beats ir elektronikos sultyse išmirkytus darbus.

 

Plačiagerklis iš Suomijos Felix Zenger , būdamas dar gana jauno amžiaus, jau gali pasigirti ne tik milijonais peržiūrų internete, bet ir tuo, kad viena scena yra dalijęsis su N*E*R*D, Kanye West ir net šviesaus atminimo James Brown. Beatbox Felix supratimu – ne tik platus garsų ir ritmų spektras, bet ir nauja bei unikali iš viso to gimstanti muzika.

 

Pusiau atviros vasaros palydėtuvės bei įžanga į uždarų diskotekų sezoną rugsėjo 16-ąją vyks iš karto trijose erdvėse. Dvi tilps į Vingio parko estradą, trečioji leis dar šiek tiek pasidžiaugti atviru oru.