Archyvai

8-oji „Tundra“ grįžta į Dūburio pusiasalį!

Begalybės kilpoms besipinant, 8-asis elektroninės muzikos festivalis „Tundra“ tęsia odisėją svetingame Zarasų rajone. Liepos 7-10 dienomis nuostabiame Dūburio pusiasalyje muzikos gerbėjai bursis į vieningu ritmu šėlstančią minią. Tris paras truksianti šventė virpins pačių įvairiausių muzikinių skonių receptorius, o išskirtinių virtuvių, įkvepiančių menų dirbtuvių bei paskaitų gausa peno duos ir kūnui, ir sielai.

Keturios didžiosios scenos

Festivalio puošmena bei pagrindinis variklis yra labai plačią muzikinę paletę pristatančios scenos. Keturiose „Tundros“ muzikos šventovėse festivalio lankytojai migruos tarp Bass, Techno, Psy Trance ir Chill out scenų.

Smagi naujiena laukia gyvos muzikos mėgėjų – viena iš elektroninės muzikos šventovių nudžiugins dienos bei vakaro metu virsdama Live scena, dedikuota išskirtinai gyvus pasirodymus surengsiantiems atlikėjams.

Muzikine festivalio puse šiais metais rūpinasi „Techstylism”, „Bluehour sounds“, „Tranceformers” ir „Swamp Tales” organizacijos bei visa eilė jiems talkinančių muzikos ekspertų.

Pasaulinio garso muzikantai

Kaip ir kiekvienais metais, festivalio organizatoriai tradiciškai kelia pirmąją uždangą, už kurios – kaip įprasta tokiam laikui, dar negalutinė Tundros atlikėjų minia.

Vienu pirmųjų smuikų joje groja Didžiosios Britanijos genijai „Instra:mental”. Vos prieš mėnesį naują albumą „Resolution653” išleidę muzikantai mėgaujasi užtarnautomis kritikų liaupsėmis.

Per pastarąjį dešimtmetį „Instra:mental” tapo mega populiarūs ir žinomi kaip tradicinę drum’n’bass sampratą ženkliai praplečiančią muziką propaguojantys atlikėjai. Jų kūryba – tarsi kaleidoskopiška garso sintezė tarp drum’n’bass, dubstep, electro, techno, 2step, dub, jungle bei nešabloniško, šilto, analoginio skambesio hip hop. Sintezė, kuri, pasak „Instra:mental” narių, genialiai skleidžia elektroninę emociją!

Jau 25 metus scenoje esantis Steve Rachmad yra visame pasaulyje žinomas techno atlikėjas. Detroit techno tėvu Olandijoje krikštijamas juodaodis kuria groovy techno garsus, nuspalvintus šokti be sustojimo verčiančiomis funk ir soul melodijomis.

Psy trance gerbėjus nudžiugins leidybinės kompanijos „Parvati rec” įkūrėjas Giuseppe ir siurrealistišką virpinančių bosų bei suktų efektų psy trance sriubą verdantis Jahbo. Scenoje taip pat pasirodys per 15-os metų karjerą bemaž visą pasaulį spėjęs apkeliauti ir atskiro pristatymo psy trance gerbėjams nereikalaujantis britas Tristan.

Kitas šiais metais jau paruoštas ypatingas desertas stiliaus gurmanams – tai drum‘n‘bass kūne techno sielą apgyvendinantis Raiden. Tik pasirodžius pirmiesiems kūrybos vaisiams britas iš karto sukirto rankomis su legendine leidykla „Renegade Hardware”, o netrukus atsidūrė tarp labiausiai linksniuojamų „laužytos” muzikos scenos vardų.

Chill out scenoje savo tropiškai šiltą, etno motyvų ir teigiamos energijos kupiną solinį projektą pristatys Lawrence Harvey a.k.a. Kuba. Savita elektroninių garsų ir gyvų instrumentų samplaika ausį čia taip pat džiugins britų downtempo scenos ramstis Tripswitch.

Geros muzikos gerbėjai neliks abejingi čiliečiui Ricardo Tobar. “Boder Community” savininko James Holden bendražygis savo unikalų skambesį išrado perpindamas melodingą techno su elektroninio roko ir moderniojo shoegaze skambesiu.

Visi šie puikūs atlikėjai yra tik saujelė didžiulėje „Tundros” muzikos įvairovėje. Sekite informaciją ir sužinokite apie naujai paskelbtus vardus patys pirmi!

Darna su gamta

Ežerais ir miškais apsupta šių metų Tundros vieta yra gerai pažįstama festivalio istoriją sekantiems lankytojams. Prieš du metus sulaukę išskirtinai gerų lankytojų atsiliepimų ir liaupsių Dūburio pusiasaliui, organizatoriai nutarė suteikti džiaugsmo ištikimų dalyvių miniai bei naujiems festivalio lankytojams festivalį surengdami būtent čia.

Kaip ir kiekvienais metais, „Tundrai“ prieglobstį suteikiančiam gamtos kampeliui organizatoriai žada atsidėkoti plėsdami žaliųjų veiklų paletę, todėl kviečia visus, tiek turinčius konstruktyvių pasiūlymų, tiek chaotiškų, bet dėmesio vertų pamąstymų ekologine tema, jau dabar pradėti jais dalintis. Jūsų žaliosios eko idėjos laukiamos el. paštu info@tundrafestival.lt (laiško temoje būtinai nurodykite „Eko idėjos“). Geriausių ir realiai įgyvendinamų idėjų autoriai bus apdovanoti!