Archyvai

3xMETAL: „Debauchery“ – sunkios orgijos ir pagirios

Žiema vis dar žeria sniegą, bet pavasario laukti verta. Lieka vis mažiau laiko iki balandžio 11 d., kuomet trigubos sunkiosios muzikos pajėgos nusitaikys į mūsų sostinę. Priminsime, kad jas sudarys vokiečiai „Debauchery“ ir „Suidakra“ bei britai „Onslaught“. Pradedame pristatyti šias pajėgas nuo aršiausių iš šios trijulės – „Debauchery“. Pasiruoškite sužinoti, kas slepiasi po ištvirkusių lėbautojų kauke!

Grupė susikūrė tik 2000-aisiais, bet jau spėjo pagarsėti „kruvinu“ įvaizdžiu scenoje, o dėl pikantiškų vaizdelių – užsidėti orgijų mėgėjų etiketę. Pradžioje Thomas "The Bloodbeast" Gurrath (vokalas ir gitara) ir Dani (būgnai) komanda vadinosi „Maggotcunt“, bet po dviejų metų pavadinimą pakeitė į „Debauchery“ (supraskit, ištvirkę girtuokliai arba girti ištvirkėliai). Tarsi pateisindamas savo pavadinimą, duetas 2006 m. ant scenos sukėlė muštynes, Dani nutraukė aljansą ir nuo to laiko „Debauchery“ yra vieno asmens grupė. Thomas studijoje įrašinėja abejų gitarų ir vokalo partijas, pakviesdamas tik sesijinius būgnininkus ir kartais solo gitaristus, o taip pat yra visų grupės albumų prodiuseris. Dėl to kiti grupės nariai, laikinai sudarantys „žudikišką komandą“, nuolat keičiasi.

Pradedant 2003 m., „Debauchery“ kasmet išleidžia po albumą, alsuojantį brutaliu, aršiu, ekstremaliu death metalo skambesiu, nepaliekančiu klausytojui jokių šansų apsaugoti savo ausis. Albumų šiandien turime šešis. Juose liepsnomis alsuoja pikti velniai, žioji pragaro duobės, telkšo kraujas ir tvyro žudynių kvapas. Paskutinysis – 2009 m. pasirodęs "Rockers & War" – dviejų dalių: pirmojoje skamba kažkas panašaus į „Slayer“ ir „Dimmu Borgir“ muzikos samplaiką, o antroje – viso labo „lengvas“ hard rokas, pamaloninantis net „AC/DC“ gerbėjus.

Neseniai „Debauchery“ pasirašė sutartį su savo šalies leidybine kompanija „AFM Records“, tačiau šią sėkmę temdo pernykštis skandalas. Vaikų mokytoju dirbęs Thomas Gurrath turėjo pasirinkti: arba muzika, arba mokytojavimas. Mat specialios tarnybos krauju aplaistytuose ir nuogybėmis mirgančiuose grupės šou įžvelgė mentalinio nestabilumo apraiškas, o tai esą pavojinga vaikų saugumui su tokiu mokytoju. Kaip ir galima buvo tikėtis, „kruvinasis velnias“ pasirinko tęsti savo nešvarius darbelius…

Taigi atvažiuoja „mirtino metalo mašina“. Jau spėjusi po Europą ir kitus kontinentus prasinešti su tokiomis žinomomis sunkiosios muzikos grupėmis kaip „Napalm Death“, „Six Feet Under“, „Slayer“, „Destruction“, „Cradle of Filth“, „Lordi“. Ji pikta, greita ir viską traiškanti. Nenuostabu – juk dabar šią bedievišką mašiną vairuoja trys „kruvinieji“: jau pažįstamas Thomas "The Bloodbeast" Gurrath, bosistas Dennis "The Bloodpriest" Ward ir būgnininkas Oliver "The Bloodhammer" Zellmann. O jos skleidžiamas garsas, anot muzikos kritikų, „mirtino mikso ultimatumas“, apjungia „Cannibal Corpse“ greitį, „Benediction“ vientisumą ir „Hypocrisy“ himnus. Taigi turime 100% death metalą, be jokių puošmenų!

Ką apie šią komandą kalba pats „pamišėlis“ Thomas Gurrath? Jis patvirtina, kad „Debauchery“ yra vieno žmogaus grupė, nes kiti žmonės užknisa. Net gyvūnai, jo manymu, yra geresni negu žmonės, nepaisant to, kad fotosesija albumui „Rage Of the Bloodbeast“ vyko skerdykloje, kur gyvuliai patiria tikrą pragarą. Thomas mano, kad iš tenykščių vaizdų galima buvo pasimokyti. Na, panašiai kaip mokykloje… Mėgsta „Debauchery“ valdytojas ir apsinuoginusias gražuoles, o jeigu jos dar kai kuo užsiima… Pažiūrėjus šokiruojančių ar skandalingų vaizdelių, galima ir alaus išgerti, todėl šiai vieno žmogaus komandai dar klijuojama ir lėbautojų etiketė. Thomas taip pat įsitikinęs, kad muzikoje esanti prievarta ir ydos nėra tikros, tai tik išraiškos priemonė. Muzika galėtų pakenkti tada, jei pavyzdžiui užmigsi ant garso kolonėlės! Na, o savo kruvinus veidus ir kūnus muzikantai sakosi naudojantys kaip savotišką grupės vizitinę kortelę. Mat nariai nuolat keičiasi, o kraujas lieka. Jei dar patikėsime, kad jis tikras, ir žmogiškas…

Galite žavėtis arba nekęsti „Debauchery“, tik nepersistenkite. Besižavintys gali būti apkaltinti nestabilia psichika, o nekenčiantiems gali atsiverti pragaro vartai. Kurioje stovykloje esate jūs? Pamatysime jau balandžio 11 d. Vilniaus klube „New York“, kur bus dar ir kiti vokiečiai „Suidakra“ bei britai „Onslaught“. Bilietus į šį renginį platina „Tiketa“.