NaujienosNaujienos

Naktinis gyvūnų safaris: senamiestyje naktinėja plėšrūnai
2009 Lapkričio 24 d. Antradienis

Ar vaikščiodami sutemusiomis, siauromis sostinės senamiesčio gatvelėmis susimąstėte, kad čia gyvena  lapė, usūrinis šuo ar bebrai? Ar eidami pro artimiausias kapinaites, pakėlę galvą, išvydote virš jūsų galvos sukančią ratus įniršusią pelėdą? Ne tik tai, bet ir dar daugiau gali išvysti naktinio safario dalyviai.

„Patyręs gamtininkas papasakos apie gyvūnus, kurie gyvena Vilniuje arba miesto apylinkėse, ir su grupe bandys juos pamatyti. Prieš ekskursiją tie gyvūnai viliojami maistu, taigi tikimybė juos išvysti didėja“, – naktinės ekskursijos detales atskleidžia temines ekskursijas organizuojančios bendrovės direktorė Marta Zotikova.

Pasak moters, per ekskursiją vaikštinėjama Vilniaus senamiestyje, Vingio ir Verkių parkuose, taip pat Neries pakrantėje, kur ne tik galima pasijusti gamtos dalimi, pasisemti netikėtų įspūdžių, atitrūkti nuo kasdienybės, bet ir besidomintiems gyvūnija bei gamta iš arčiau išvysti įvairiausių gyvūnų.

„Stebime gyvūnus priklausomai nuo sezono. Vasarą – šikšnosparnius, pelėdas, ežius, lapes, usūrinius šunis, naktinius drugius, kanopinius gyvūnus, žiemą – lapes, usūrinius šunis, kanopinius ir kiauninius gyvūnus. Apie juos papasakosime plačiau bei stebėsime juos gyvai.

Labiausiai dalyvius stebina tai, kad senamiesčio gatvėmis naktį vaikšto lapės ir kiti laukiniai gyvūnai“, – teigia M. Zotikova.

Ne be reikalo ekskursijai pasirinkta naktis, nes būtent tokiu metu į senamiesčio gatves išeina plėšrūnai. Beskaitant darosi baugu? Žnaibotės riešus, norėdami įsitikinti, kad visa tai iš tikrųjų vyksta taip arti jūsų? Nesijaudinkite, ekskursijos nereikia bijoti net silpnų nervų žmonėms.

 
„Gyvūnai tikrai nėra pavojingi, dalyviai juos stebi iš saugaus atstumo. Reikia būti tyliems ir kantriems, nes laukiniai gyvūnai dažnai būna bailūs ir labai saugosi žmonių. Didžiausias įspūdis – stebėti šernų ar stirnų bandas, juk dažnai net nesusimąstome, kad šie gyvūnai gyvena visai šalia mūsų“, – teigia M.Zotikova.

Pašnekovė patikina, kad nenori nieko gąsdinti, priešingai – pagrindinis tikslas – supažindinti gyventojus su mieste esančiais laukiniais gyvūnais ir paskatinti juos saugoti.

 

Informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.

Rašyti komentarą
Jūsų vardas

Komentaras
Kodas


Renginių kalendoriusRenginių kalendorius

P A T K Pe Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontaktai:                                                 
info@vilniusbynight.lt
© Vilnius by Night 2009-2010

Reklamos klausimais:
reklama@vilniusbynight.lt